Doporučení klientů a příběhy realizací ekologických stavebOrganický dům a komunitní bydlení > rodinný dům v Brně »

Základní představou bylo komunitní bydlení tří rodin a mít společný prostor – zahradu. Inspiraci jsme měli z Francie, kde bylo mnohem jednodušší hlídat deset dětí jako dvě. Základem byly dvě rodiny, pak se nabalila další. Šli jsme do toho s naivitou typu „nějak to musí jít". Co byste vzkázali lidem, kteří se rozhodují ohledně vlastního bydlení? ... »Soběstačná hospodářská usedlost > Rekonstrukce rodinného domu »

Měli jsme nějaké zkušenosti z Austrálie a Nového Zélandu, kde jsme si uvědomili, jak chceme žít. Začali jsme hledat něco na samotě u lesa. Raději budu sama doma háčkovat a mít ovečky, než chodit do zaměstnání. Líbilo se mi pracovat venku celoročně. Asi dva měsíce jsme mapovali náš katastr Bučovice. Hledali jsme „ostatní plochu"... »Přestavba chaty na úsporný rodinný dům z přírodních materiálů »

Jsme nadšeni z toho, že máme vlastní vodu z pramene a les za zády. To je pro nás symbol bohatství a zahrada svým způsobem příslibem určité nezávislosti a částečné soběstačnosti. S rekonstrukcí jsme spokojeni. Další vylepšení přijdou asi časem s tím, jak budeme mít energii, chuť a finance. Za nevýhodu rekonstrukce považujeme ... »Rekonstrukce řadového rodinného domu »

Jana vyrůstala na venkově a chtěla se tam vrátit, Tom vyrůstal v bytě v Torontu. Udělali byste z dnešního pohledu něco jinak? Určitě bychom vybírali z více firem a nechali bychom si vypracovat projekt pro realizaci stavby. Začali jsme stavět podle dokumentace pro stavební povolení. Vzali jsme na to firmu na doporučení. Ptali jsme se jich, jaký projekt ... »Novostavba soběstačné hospodářské usedlosti v CHKO

V chalupě se bydlí nádherně. Kombinace dřeva, nepálených cihel, hliněných omítek a cihlové dlažby je super. Dům je energeticky úsporný. Tuhle zimu spotřebováno cca 8 metrů skládaného dřeva (jedle), takže v tvrdém by to bylo mén ě a teplota neklesla po 22 st. Zatím jsme velmi spokojeni, ale je třeba vše dodělat.Navrhování vlastního bydlení formou nezávislé konzultace »

Mám pocit, že mě to navrhování vlastního bydlení naprosto pohltilo. Přistihnu se např. že někdy vědomě, jindy nevědomě očima přeměřuji jakýkoliv prostor ve kterém se ocit n u, všímám si použitých materiálů, barev, sociálních vazeb, zkoumám postupy jaké byly použity k dosažení konstrukčního řešení u stavby kterou míjím »

Činnosti + služby

Kompletní řešení vašeho bydlení na jednom místě

Konzultační a poradenská činnost »

Vypracování všech stupňů projektové dokumentace

Vedení a koordinace projektových prací

Spolupráce při realizaci staveb

Poradenství při výběru pozemku a lokality pro stavbu rodinného domu 

Autorský dozor projektanta

Inženýrská činnost - papírování vyřídíme za vás

Stavební dozor

Podporuji

Dobročinné a společensky prospěšné projekty »

Světová síť ekovesnic, Ekobydlení, Cohousing a komunity »


Jak ušetřit při plánování a stavbě rodinného domu
 

Graf finanční a časové náročnosti »


Webové stránky

Vytvoření návrhu fungování a grafiky tohoto webu bylo pro mne velkou výzvou.

Pokud narazíte na neočekávané chování, budu rád za Vaši zpětnou vazbu.Veškeré informace na tomto webu jsou volně k použití a šíření. Při užití obsahu do díla nezasahujte a uvádějte
zdroj: Michal Hendrych, celostnidesign.cz