2. Studie stavby: 22–33 000 Kč

Domy z přírodních materiálů, nezávislé na energiích, vyžadují podrobněji a důsledněji vypracovaný projekt. Proto jsou zpravidla vyšší i počáteční investice při projektování. Vzhledem k tomu, že studie stavby slouží jako výchozí podklad pro další projekční práce a je z celé projektové dokumentace nejlevnější, ale přitom nejvíce ovlivní stavbu a její konečnou cenu...

viz Graf finanční a časové náročnosti »

věnuji jejímu zpracování více pozornosti, než bývá v projekční praxi zvykem. Chytrá řešení v této části dokáží ušetřit nemalé peníze, které lze pak investovat třeba do obnovitelných zdrojů energie. Cenu samotné stavby pak nejvíce ovlivní její velikost, pak teprve materiálové řešení a vybavení domu.

 

Návrh studie může být zpracován dvěma variantami

Dvě varianty studie jsou vhodné v případě, kdy máte s partnerem každý odlišnou představu, nebo také v situaci, když si nejste jisti, jestli by bylo lepší postavit přízemní, nebo patrový dům, a bez zakreslení je pro vás obtížné si představit, jak bude stavba na pozemku umístěna. Výhodou také je, že si můžete z každé varianty vybrat pro sebe to nejlepší. V případě, že se rozhodnete pro dvě varianty studie, bude Vám poskytnuta sleva na projekt 10 %.

 

2.1 Studie ekozahrady: 12–19 000 Kč

Na studii stavby ekodomu přímo navazuje studie ekozahrady, tzv. koncept. Součástí studie přírodní zahrady jsou zpravidla půdorysy, řezy, skici, vizualizace, doporučení jak na vlastní výsadbu a přírodní hnojení, ilustrační obrázky atd.


Proč řešit projekt domu a zahrady současně »Činnosti + služby

Kompletní řešení vašeho bydlení na jednom místě

Konzultační a poradenská činnost »

Vypracování všech stupňů projektové dokumentace

Vedení a koordinace projektových prací

Spolupráce při realizaci staveb

Poradenství při výběru pozemku a lokality pro stavbu rodinného domu 

Autorský dozor projektanta

Inženýrská činnost - papírování vyřídíme za vás

Stavební dozor

Podporuji

Dobročinné a společensky prospěšné projekty »

Světová síť ekovesnic, Ekobydlení, Cohousing a komunity »


Jak ušetřit při plánování a stavbě rodinného domu
 

Graf finanční a časové náročnosti »


Webdesign - Michal Hendrych

Pokud narazíte na neočekávané chování, budu rád za Vaši zpětnou vazbu.Veškeré informace na tomto webu jsou volně k použití a šíření. Při užití obsahu do díla nezasahujte a uvádějte
zdroj: Michal Hendrych, celostnidesign.cz