Czech English German

Landscape architecture

2. Studie stavby: 19–29 000 Kč

...konečnou cenu, věnuji jejímu zpracování více pozornosti, než bývá v projekční praxi zvykem. Chytrá řešení v této části dokáží ušetřit nemalé peníze, které lze pak investovat třeba do obnovitelných zdrojů energie. Cenu samotné stavby pak nejvíce ovlivní její velikost, pak teprve materiálové řešení a vybavení domu.


Návrh studie může být zpracován dvěma variantami:
Dvě varianty studie jsou vhodné v případě, kdy máte s partnerem každý odlišnou představu, nebo také v situaci, když si nejste jisti, jestli by bylo lepší postavit přízemní, nebo patrový dům, a bez zakreslení je pro vás obtížné si představit, jak bude stavba na pozemku umístěna. Vzhledem k tomu, že projekt studie stavby stojí z celé projektové dokumentace nejméně a nejvíce přitom ovlivní konečnou cenu a užívání stavby (viz graf), může se investice do dvou variant studie ve výše uvedených případech vyplatit. Výhodou také je, že si můžete z každé varianty vybrat pro sebe to nejlepší. V případě, že se rozhodnete pro dvě varianty studie, bude Vám poskytnuta sleva 10 %.


2.1 Studie ekozahrady: 12–19 000 Kč
Na studii stavby ekodomu přímo navazuje studie ekozahrady, tzv. koncept. Součástí studie přírodní zahrady jsou zpravidla půdorysy, řezy, skici, vizualizace, doporučení jak na vlastní výsadbu a přírodní hnojení, ilustrační obrázky atd.

Graf finanční a časové náročnosti >>

Proč řešit projekt domu a zahrady současně >>

Ukázka z projektu studie stavby >>